Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu . Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu . Komunikaty Federacji PZ - śledź na BIEŻĄCO na stronach związków, w swoich mailach, sms - stronie kodowanej serwisu.
Uchodźcy z Ukrainy na Zielono w eWUŚ
Biuro Federacji PZ, 2022-04-24 15:55:11

Apelowaliśmy, podpowiadaliśmy, by nie powiedzieć, że wytykaliśmy błędy, stymulowaliśmy. I są efekty. Obywatele z Ukrainy nareszcie w Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców wyświetlają się na zielono, a to oznacza, że NFZ potwierdza ich prawo do świadczeń zdrowotnych. 

Kluczem jest numer PESEL. To dzięki niemu lekarz w poradni może sprawdzić elektronicznie, w systemie NFZ, czy pacjent ma prawo do bezpłatnej porady, do refundowanych leków czy skierowania na badania. 

– Zabiegaliśmy o to bardzo długo. Zaangażowaliśmy się, bo na co dzień wiedzieliśmy, jaki to problem dla pacjentów z Ukrainy. Teraz nareszcie ułatwi nam to pracę, ale przede wszystkim ułatwi życie uchodźcom – mówi Tomasz Zieliński, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego. 

Teraz, gdy nareszcie w systemie eWUŚ lekarze mają pozytywną weryfikację uprawnień świadczeniobiorców, mogą bez obaw wystawiać recepty, skierowania na badania i leczenie np. szpitalne.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT