Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
Ekspert Porozumienia Zielonogórskiego doradzi ministrowi
Federacja PZ, 2020-09-23 13:56:59

Dr Andrzej Zapaśnik – wiceprezes Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia i prezes Polskiej Fundacji Opieki Zintegrowanej znalazł się w specjalnym zespole doradczym, powołanym przez ministra zdrowia w celu przygotowania strategii rozwoju systemu opieki zdrowotnej. Zespół jest siedmiodobowy, a poza Andrzejem Zapaśnikiem w jego skład weszli: prof. Tomasz Hryniewiecki – specjalista kardiologii i specjalista chorób wewnętrznych, dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii, prof. Andrzej Matyja – prezes NRL, Michał Byliniak – wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, prezes okręgowej izby aptekarskiej, Filip Płużański – lekarz specjalizujący się w ortopedii i traumatologii ze szpitala WAM w Łodzi, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, prof. Marcin Gruchała, kardiolog, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznychoraz Zofia Małas – prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
- Podczas pierwszego spotkania minister przedstawił zarys „recovery planu”, którego celem jest odbudowa zdrowia Polaków, ale rozumiana szerzej niż tylko przywracanie dostępności do świadczeń, zachwianej w czasie epidemii - mówi Andrzej Zapaśnik. - Chodzi także o to, by nadrobić zaległości, które powstały w ostatnim okresie. Plan opiera się na trzech filarach. Po pierwsze profilaktyka, po drugie - uwolnienia limitów w leczeniu specjalistycznym, po trzecie - rozszerzenie działania krajowej sieci onkologicznej i koordynacja opieki kardiologicznej. Kolejnym krokiem ma być przygotowanie zmian systemowych w ochronie zdrowia, planowanych do wdrożenia w przeciągu najbliższych 5-6 lat, opisanych w podsumowaniu debaty „Wspólnie dla Zdrowia”, która odbywała się w latach 2018-2019.

Zespół doradców będzie się spotykał co tydzień. Kolejne spotkanie w najbliższy piątek.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT