Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
XXIII Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych
Federacja PZ, 2019-04-20 10:01:33

Profilaktyka, diagnostyka i terapia w praktyce lekarza rodzinnego - to główne zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Krajowego Zjazdu Lekarzy Rodzinnych, organizowanego przez Federację Porozumienie Zielonogórskie 10-11 maja w Rajgrodzie na Podlasiu.

Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych ma wieloletnią tradycję: odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci. Jest co wspominać.
- Na pierwszym zjeździe powołaliśmy Oddział Północno Wschodni Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, z którego wyodrębniło się wiele oddziałów terenowych - przypominają w imieniu gospodarzy Joanna Szeląg i Włodzimierz Bołtruczuk. - W tym roku będziemy obchodzić 15. rocznicę utworzenia Podlaskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie. Mija też 20 lat od rozpoczęcia naszej przygody zawodowej i starć z kasami chorych, a obecnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Swoją obecność i udział zapowiedziało wielu znamienitych gości, m.in. Prezes FZPOZ PZ, Jacek Krajewski, minister Zbigniew Król, Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, Konsultant Krajowy w Medycynie Rodzinnej Agnieszka Jankowska -Zduńczyk,
W trakcie sesji panelowej zostaną poruszone tematy żywo interesujące lekarzy rodzinnych, z naciskiem na praktyczną stronę problemów. Będzie mowa m.in. o zmianach w systemie ochrony zdrowia, przyszłości podstawowej opieki zdrowotnej, a także roli Porozumienia Zielonogórskiego jako organizacji eksperckiej. Program naukowy jak zwykle dostosowany będzie do potrzeb lekarzy rodzinnych. Poruszona w nim zostanie tematyka bilansów dzieci i młodzieży, NOP i co dalej?, nowe zasady orzekania w sporcie, leczenie bólu, poradnia genetyczna, kiedy i komu?, seksuologia w geriatrii, POCHP, nowe spojrzenie na „stare” badania w poz i wiele innych praktycznych tematów.
W tym roku planowane są również warsztaty kliniczne z badania kręgosłupa L/S z doktorem Mikołajem Wiśniewskim.

W dorocznych Krajowych Zjazdach Lekarzy Rodzinnych biorą udział lekarze rodzinni z całej Polski.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT