09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Lekarze rodzinni szkolili się w Rajgrodzie
Biuro Federacji PZ, 2018-05-17 09:55:27

Profilaktyka, diagnostyka i terapia w praktyce lekarza rodzinnego to główne zagadnienia, którym poświęcony był XXII Krajowy Zjazd Naukowo-Szkoleniowy Lekarzy Rodzinnych, zorganizowany przez Federację Związków Pracodawców w Ochronie Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie” oraz podlaski oddział Kolegium Lekarzy Rodzinnych w miniony weekend w Rajgrodzie na Podlasiu. Podczas trzydniowej konferencji od piątku do niedzieli 200 lekarzy rodzinnych z całej Polski uczestniczyło w sesjach wykładowych i dyskutowało na tematy związane z ich codzienną pracą. Część wykładów dotyczyło szczegółowych zagadnień medycznych, jak np. dolegliwości dolnego odcinka dróg moczowych, astmy w kontekście nowych badań klinicznych, leczenia POCHP, chorób stawów. Osobna sesja wykładowa poświęcona była dziecku w praktyce lekarza rodzinnego: żółtaczkom okresu niemowlęcego oraz preparatom immunostymulującym. Podczas konferencji dyskutowano też o kwestiach związanych ze zmianami w systemie ochrony zdrowia, organizacją praktyki, informatyzacji i prawa medycznego. Aktualne problemy medycyny rodzinnej z perspektywy swoich działań przedstawiła np. krajowa konsultant w tej dziedzinie dr Agnieszka Jankowska-Zduńczyk, a dr Jacek Łuczak zastanawiał się na kierunkiem, w jakim zmierza medycyna rodzinna.
- Na naszych zjazdach szkoleniowych wykładowcy starają się kłaść nacisk na praktyczną stronę problemów i przedstawiać je w sposób jak najbardziej przydatny w pracy w przychodni - mówi lekarz rodzinny Porozumienia Zielonogórskiego Joanna Zabielska-Cieciuch. - Zawsze też pojawiają się nowości: rozmawiamy o przepisach, które weszły w życie lub mają zacząć obowiązywać, nowych zaleceniach medycznych, itp. Żeby dobrze wykonywać swoją pracę, musimy być na bieżąco, więc na szkolenia poświęcamy swoje wolne dni. Lekarz rodzinny, pracujący codziennie do godz. 18.00, nie ma innej możliwości uzupełniania swojej wiedzy.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT