Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Wiceprezes PZ nominowana do tytułu „Kobiety medycyny 2017”
Federacja PZ, 2017-03-12 18:56:52

Wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie Teresa Dobrzańska-Pielichowska znalazła się w gronie nominowanych do prestiżowego tytułu „Kobiety medycyny”, w plebiscycie organizowanym przez redakcję "Portali Medycznych".

O wynikach plebiscytu decydują internauci, którzy głosują na najbardziej aktywne, skuteczne i wpływowe kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ideą konkursu jest pokazanie, „jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych”. Teresa Dobrzańska-Pielichowska niewątpliwie do takich kobiet należy. W uzasadnieniu nominacji czytamy:
„Lekarz rodzinny, pediatra, bardzo ceniona przez pacjentów. Działaczka związkowa i niedościgniony wzór pracowitości na niwie tworzenia polskiego prawa, zwłaszcza medycznego.W Federacji przewodniczy zespołowi do spraw opiniowania aktów prawnych. Praca, którą wykonuje ma wielokrotnie przełożenie na treść tworzonych aktów prawnych z zakresu ochrony zdrowia. Chociaż nie jest prawnikiem jej wiedza w tym zakresie jest ogromna. Co roku składa w imieniu Federacji podpis pod setkami opinii przesyłanych do Sejmu czy poszczególnych ministerstw. Jej spokój, opanowanie, kobieca intuicja to cechy, które były niezbędne przy stole negocjacyjnym w Ministerstwie Zdrowia czy Narodowym Funduszu Zdrowia. Jest osobą bardzo skromną, ogromnie pracowitą i liderką kilku zespołów ekspertów o składzie wybitnie męskim”.
W tegorocznej edycji można głosować do 14 kwietnia za pośrednictwem strony:

http://www.kobietymedycyny.pl

Zachęcamy do oddania swojego głosu na wiceprezes PZ!
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT