Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Olsztyn: Sukces konferencji o POZ
Biuro Federacji PZ, 2016-11-28 10:24:44

165 lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej wzięło udział w konferencji „Priorytety w podstawowej opiece zdrowotnej w diagnostyce i leczeniu mieszkańców Warmii i Mazur”, zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie, która odbyła się 19 listopada w Olsztynie. Większość z nich (103) stanowili członkowie WMZLPPZ, pozostali goście byli spoza związku, a w konferencji uczestniczyli na zaproszenie Porozumienia Zielonogórskiego.

Wystąpienia gości zainicjowały dyskusje na temat przeciążenia pacjentami zarówno w POZ jak i w SOR i NPL. Zwrócono uwagę na różnice w dostępności do porad specjalistycznych w małych miejscowościach w sytuacji, gdy w powiatach mogą być kontraktowane jedynie poradnie w pełnym wymiarze godzin. Jednym z tematów poruszanych podczas konferencji był brak młodych kadr w praktykach lekarza rodzinnego. Ta kwestia budzi niepokój środowiska od dawna. Dyskutowano o tym, jak zachęcić do pracy w POZ już na poziomie studiów – jednym z pomysłów był powrót do systemu stypendiów fundowanych.
-Wystąpienia konsultantów wojewódzkich oraz ich odpowiedzi na pytania z sali to pierwszy krok do zbudowania prawidłowych relacji, wymiany doświadczeń oraz koordynowania opieki nad pacjentem przez lekarza rodzinnego – uważa organizatorka konferencji Anna Osowska, prezes zarządu WMZLPPZ.
Konferencja została pozytywnie oceniona przez uczestników, zaproszonych gości i konsultantów. Była to pierwsza konferencja tego typu. WMZLPPZ zorganizował ją we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Lekarską oraz Wydziałem Zdrowia Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, prezesa Federacji Porozumienie Zielonogórskie oraz prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej.
Tego samego dnia w Olsztynie odbył się także XXVI Zjazd WMZLPPZ. Zainteresowanie wzbudziło wystąpienie eksperta Porozumienia Zielonogórskiego Andrzeja Zapaśnika dotyczące opieki koordynowanej. Członkowie PZ z Warmii i Mazur spotkali się z prezesem Federacji Jackiem Krajewskim i zarządem funkcyjnym. Mogli usłyszeć o działaniach Federacji i zaawansowaniu rozmów na temat przyszłych kontraktów.


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT