Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Czy to na pewno grypa?
Federacja PZ, 2016-10-12 14:15:40

W przychodniach POZ sezon jesienny w pełni – przybywa pacjentów z objawami przeziębienia lub infekcji wirusowych. Z oficjalnych danych jednak nie wynika, by sytuacja była nadzwyczajna.
W ostatnim meldunku epidemiologicznym Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny podaje, że w okresie od 1 do 7 października 2016 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 79.616 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę.
Najwięcej chorych – ponad 18 tysięcy - zgłosiło się do lekarzy w województwie mazowieckim oraz pomorskim ( 16 tysięcy). W pierwszym tygodniu października z powodu grypy lub jej podejrzenia skierowano do szpitali 194 osoby, najwięcej na Pomorzu (52) i na Podlasiu (42).
Lekarze zastrzegają, że nie każdy katar oznacza grypę, ale także że przy infekcjach wirusowych objawy mogą być różne.
-W ostatnim okresie mam wielu pacjentów z gorączką, ale bez kataru czy kaszlu. Skarżą się oni przede wszystkim na nudności, wymioty, biegunkę i osłabienie – mówi lekarka rodzinna Porozumienia Zielonogórskiego Joanna Zabielska-Cieciuch. - To także jest infekcja wirusowa, której nie należy lekceważyć.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT