Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu. Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu. Komunikat - Aneksy opieka koordynowana dostępny w mailach oraz kodowanej części serwisu.
To już ostatni dzwonek, żeby zaszczepić dziecko przed powrotem do szkoły
Biuro Federacji PZ, 2021-08-19 10:13:39

Robiąc listę rzeczy potrzebnych do szkoły warto dodać jeszcze jeden obowiązkowy punkt – szczepienie przeciw COVID-19, radzą specjaliści medycyny rodzinnej i apelują do rodziców dzieci, które mogą już zostać zaszczepione, by zgłosili się po pierwszą dawkę jak najszybciej.

Tempo szczepień gwałtownie spadło, liczba zaszczepionych dzieci w wieku szkolnym też nie jest imponująca. Jak podkreślają medycy, jeśli rodzice zdecydują się na zaszczepienie dzieci pierwszą dawką jeszcze przed powrotem do szkoły, znacząco wpłynie to na spowolnienie kolejnej fali epidemii.

– Obecnie dużym źródłem transmisji wirusa są dzieci powracające z kolonii – mówi Wojciech Pacholicki, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego. – Mimo objawów infekcji nie są przez organizatorów poddawane testom w kierunku COVID-19. Zainfekowane wracają do domów i zarażają najbliższych. Z jednej strony chcemy powrotu do normalności, z drugiej nie robimy nic by ją przywrócić. Wirus mutuje, bo może się swobodnie przenosić z człowieka ma człowieka. Tylko szczepienie może przerwać ten epidemiczny łańcuch. Skoro dzieci są tak ważne w naszym życiu, zapewnijmy im to co dla nich teraz najważniejsze – zdrowie i powrót do bezpiecznej szkoły – apeluje wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT