Kim jest i jakie ma uprawnienia opiekun faktyczny pacjenta - info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. Udostępniamy dla Państwa platformę, dzięki której już teraz mogą Państwo przystępować do Kodeksu RODO info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach. KOMUNIKAT STANDARD OCHRONY MAŁOLETNICH info w części kodowanej serwisu FPZ oraz mailach.
Potrzebne jednolite procedury - jest chaos i sprzeczne wytyczne
Federacja-PZ, 2020-03-29 15:31:18

O pilne ujednolicenie procedur związanych z zasadami postępowania personelu medycznego w toku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 zwróciło się do Głównego Inspektora Sanitarnego Porozumienie Zielonogórskie. Federacja proponuje przygotowanie pod egidą GIS telekonferencji w szeroki gronie ekspertów, w efekcie której doszłoby do ustalenia jednolitych zaleceń dla poradni lekarskich. Powinni w niej uczestniczyć konsultanci w dziedzinie epidemiologii, chorób zakaźnych, medycyny rodzinnej, inspektorzy sanitarni, a także praktycy – przedstawicieli świadczeniodawców POZ i opieki ambulatoryjnej.

Prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski podkreśla, że lekarze są wręcz bombardowani różnymi zaleceniami, instrukcjami i wytycznymi, przewidującymi określony sposób  działania w zakresie sposobu przyjmowania pacjentów, wykonywania określonych procedur, czy np. sposobu stwierdzania zgonu w czasach epidemii.

„Niestety, procedury, wytyczne i instrukcje,  które do nich trafiają są różne, często sprzeczne i oderwane od rzeczywistości, bazujące na założeniach teoretycznych oderwanych od realiów. Odmienne wytyczne wydają konsultanci w dziedzinie epidemiologii, inne w dziedzinie chorób zakaźnych, a jeszcze inne w dziedzinie medycyny rodzinnej, na to nakładają się jeszcze informacje Ministra Zdrowia, inspektorów sanitarnych” - alarmuje prezes Porozumienia Zielonogórskiego, dodając, że w natłoku tych informacji nie sposób przyjąć najbardziej optymalnych zasad postępowania, dostosowanych do rzeczywistych potrzeb i możliwości pracowników medycznych i pacjentów.
Załączniki: - 27_03_2020_gis_telekonferencja_instrukcje_w_sprawie_koronawirusa.pdf
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT