09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Dobra współpraca z lokalnym samorządem z korzyścią dla pacjentów
Federacja PZ, 2016-04-29 18:01:40

Setki pacjentów Pisarzowic (dolnośląskie) nie muszą już szukać opieki lekarza rodzinnego w odległych miejscowościach. Nowo otwarta Praktyka Lekarza Rodzinnego w tym miejscu to przykład tego, że dobra współpraca z lokalnymi władzami jest możliwa.

-W Pisarzowicach nie było przychodni od ponad roku – opowiada kierownik nowej praktyki Agata Sławin, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców. - Pacjenci zmuszeni byli korzystać z opieki lekarza w okolicznych miejscowościach, niejednokrotnie odległych od ich miejsca zamieszkania. Jeździli m.in.do Wrocławia, Środy Śląskiej czy Brzegu Dolnego. Wiadomo, jak bardzo uciążliwa jest taka sytuacja.

Rozumiały to władze gminy Miękinia, na której terenie leżą Pisarzowice. Gmina przeprowadziła gruntowny remont budynku starego ośrodka zdrowia (mieści się w nim także oddział przedszkolny) i rozpoczęła poszukiwania lekarzy.
-Pozostało na wyposażyć przychodnię, zatrudnić personel i ruszyliśmy – mówi Agata Sławin. - Pacjentami opiekuje się profesjonalny zespół, złożony z lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki środowiskowej i położnej. Mają na miejscu dostęp do badań laboratoryjnych, gabinetu zabiegowego, spirometrii, EKG. Ponadto przychodnia czynna jest codziennie, podczas gdy w starym ośrodku lekarz przyjmował tylko trzy razy w tygodniu.

Praktyka oficjalnie (i uroczyście) została otwarta na początku kwietnia. Pacjenci sukcesywnie wracają, w tej chwili deklaracje złożyło już kilkaset osób. Dr Agata Sławin podkreśla, że to dużo, zważywszy na fakt, że nie jest to okres infekcji. Duża liczba wracających świadczy natomiast o rzeczywistej potrzebie istnienia lokalnego ośrodka zdrowia.

Agata Sławin jestem lekarzem z 24-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego 3 lata poświęciła na zdobywanie doświadczenia zawodowego w Wielkiej Brytanii oraz na stażach w Holandii i licznych szkoleniach zawodowych w kraju.




ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT