09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Olsztyn: Ściślejsza współpraca Porozumienia Zielonogórskiego z samorządem lekarskim
Federacja PZ, 2016-04-26 16:31:56

Olsztyn: Ściślejsza współpraca Porozumienia Zielonogórskiego z samorządem lekarskim


23 kwietnia w Olsztynie spotkali się lekarze pracodawcy z Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie na jubileuszowym XXV Zjeździe sprawozdawczo-wyborczym.
Podczas zjazdu udzielono absolutorium zarządowi oraz przeanalizowano sytuację bieżącą i zapoznano się zagadnieniami podnoszonymi podczas konferencji programowej. Zjazd udzielił pełnego poparcia dla działań podejmowanych przez prezesa Federacji Jacka Krajewskiego oraz zarządu Federacji. Dyrektor oddziału NFZ Andrzej Zakrzewski, który nie mógł uczestniczyć w zjeździe, w wystosowanym do delegatów liście gratulował swoistego jubileuszu oraz podkreślał prestiż i istotną rolę lekarza rodzinnego w systemie opieki zdrowotnej.
Istotnym punktem obrad było podpisanie porozumienia o współpracy między WMZLPPZ reprezentowanym przez Annę Osowską oraz WMOIL reprezentowaną przez prezesa Marka Zabłockiego.

-Cieszymy się z tego porozumienia, bo ścisła współpraca z samorządem daje ogromne możliwości w integracji całego środowiska lekarskiego, niezależnie od miejsca pracy – mówi Anna Osowska. - Bez względu na to, czy jesteśmy lekarzami rodzinnymi, specjalistami czy też pracujemy w szpitalach, łączą nas wspólne priorytety. Ochrona zdrowia jest przecież systemem, w którym każdy element jest równie ważny. Dlatego też interesują nas problemy, jakie mają w swojej pracy nasi koledzy spoza POZ.

Prezes WMZLPPZ podkreśla, jak istotna bywa solidarność zawodowa, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach. A właśnie Izba Lekarska w Olsztynie jako jedna z pierwszych w kraju poparła protest lekarzy rodzinnych z przełomu 2014-2015. Od lat wspiera działania lekarzy pracodawców Warmii i Mazur, a od niedawna wspólnie z PZ organizuje szkolenia i promuje medyczną platformę BHP. Z tego wygodnego rozwiązania, pozwalającego odbyć szkolenie BHP on-line, a więc bez wychodzenia z domu, mogą korzystać wszyscy lekarze

Lekarze skupieni w WMZLPPZ zapewniają opiekę lekarską 640 tysiącom pacjentów. Do związku należy 135 przychodni, co stanowi 49 proc. zakładów podstawowej opieki zdrowotnej Warmii i Mazur.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT