Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzeniaNowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia
Pilotaż projektu POZ OK bliżej realizacji
Federacja PZ, 2019-04-04 11:47:09

Jest szansa, że opracowany przez Porozumienie Zielonogórskie projekt pilotażu opieki koordynowanej POZ OK będzie wdrażany jeszcze w tym roku

- wynika z ustaleń, jakie zapadły podczas ostatniego spotkania przedstawicieli Federacji z prezesem NFZ. Według propozycji Andrzeja Jacyny, pilotaż powinien być wprowadzany w oparciu o rozporządzenie ministra zdrowia, którego projekt ma powstać do końca kwietnia br. W takiej sytuacji proces legislacyjny mógłby zostać zakończony do końca czerwca i w drugiej połowie roku pilotaż miałby szansę na wdrożenie.

Trwające w tej sprawie konsultacje polegają na uzgadnianiu przez obie strony szczegółów, m.in. dotyczących kryteriów rekrutacji podmiotów POZ do pilotażu czy stawek za świadczenia. Kolejne spotkanie przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego z prezesem NFZ planowane jest 17 kwietnia.

Przypomnijmy: projekt POZ OK jako uzupełnienie programu POZ Plus, jest adresowany do małych podmiotów, w tym jednoosobowych praktyk lekarzy rodzinnych, w których nie są zatrudnieni inni specjaliści.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT