TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
III Konferencja „Wspólnie dla zdrowia”
Biuro Federacji PZ, 2018-11-29 14:33:31

„Własność, zarządzanie, odpowiedzialność” - to tytuł III Konferencji w ramach ogólnopolskiej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”, zorganizowanej 29 listopada br. w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prezes Porozumienia Zielonogórskiego został zaproszony do udziału w dyskusji panelowej na temat podstawowego zabezpieczenia zdrowotnego.
Otwierając konferencję minister Łukasz Szumowski mówił m.in. o potrzebie lepszej koordynacji działań w ochronie zdrowia. Wskazał m.in. koordynację między POZ i AOS, czyli np. lekarzem i pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej, a specjalistyczną opieką w przychodniach. W opinii ministra jedną z bolączek, która trawi system, jest dostęp do specjalisty, do świadczeń szpitalnych, do badań, do wiedzy na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej, do profilaktyki.
Wcześniej w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia”odbyły się dwie konferencje: pierwsza w czerwcu w Warszawie pod hasłem "Pacjent i system – zasady działania opieki medycznej", a druga – we wrześniu w Krynicy-Zdroju pod hasłem "Medycyna, finanse, gospodarka".
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT