TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Proces legislacji pod kontrolą
Federacja-PZ, 2018-11-25 20:50:29

„Zdrowe Prawo – Zdrowe Firmy – Zdrowi Ludzie – podniesienie jakości i promocja procesu monitorowania legislacji” - to tytuł projektu realizowanego od blisko roku przez Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców w partnerstwie z Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Projekt potrwa do końca marca przyszłego roku, a jego głównym celem jest poprawa jakości i skuteczności monitorowania zmian legislacyjnych.

- Jesteśmy nie tylko lekarzami, ale także pracodawcami - przypomina Tomasz Zieliński z LZLR-P. - Świadomość prawa wpływa na naszą działalność i chcemy być obecni w procesie tworzenia prawa. Dlatego jako Federacja od dawna na bieżąco śledzimy wszelkie zmiany przepisów, czytamy projekty aktów prawnych, część z nich opiniujemy. Projekt, który realizujemy, pozwolił nam na rozszerzenie zakresu tej działalności, min. na poprawę metodologii monitorowania prawa - w tym wypadku prawa pracy i gospodarczego.
Efektem wielomiesięcznych prac na projektem będzie publikacja poradnika, adresowanego w szczególności do innych partnerów społecznych, organizacji pozarządowych i strażniczych, w którym w przystępny sposób przedstawione zostaną praktyczne zagadnienia związane ze skutecznym monitorowaniem prawa. Planowane jest także uruchomienie portalu informacyjnego na temat wszystkich etapów procesu legislacji, gdzie znajdą się m.in. opracowane w projekcie szkolenia e-learning, aktualnie opiniowane projekty aktów prawnych z określeniem tematyki i terminu zgłaszania uwag do Grupy Roboczej, sporządzone opinie przekazane organom rządowym, linki do aktu prawnego w Dzienniku Ustaw po jego wejściu w życie. Portal będzie miał interaktywną formę, moderowane forum pozwali dyskutować o projektach aktów prawnych, zgłaszać uwagi do już uchwalonych aktów prawnych, wymieniać się doświadczeniami z procesu monitorowania prawa. Będzie również zawierał odnośniki do innych serwisów prawnych.

W ramach projektu prowadzone są także szkolenia z zakresu prawa gospodarczego i pracy. Szczególny nacisk położono na te przepisy, które mają wpływ na działalność leczniczą.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT