Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzeniaNowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia
Lekarze rodzinni dają przykład
Federacja PZ, 2018-11-23 11:08:38

Podobnie jak w ubiegłym roku, lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego zachęcają swoich pacjentów do szczepień przeciwko grypie własnym przykładem - sami się szczepią, dokumentują ten fakt, a zdjęcia zamieszczają na portalu społecznościowym.

Choć w Polsce przeciwko grypie szczepi się zaledwie 3,7 proc. społeczeństwa (dane PZH z ub. r.), to personel medyczny jest pod tym względem bardziej świadomy. W tej grupie zawodowej ponad 22 proc. stosuje tę formę zabezpieczenia przed zachorowaniem. W prawdziwej czołówce są pediatrzy i lekarze rodzinni - w minionym roku ponad połowa z nich zaszczepiła się przeciwko grypie. Wśród lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego ten odsetek może być jeszcze większy.

- Większość kolegów szczepi się co roku - mówi wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki, który zapewnia, że tegoroczny obowiązek ma już za sobą, a zaszczepił się na początku sezonu. - Mamy bowiem świadomość, że to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób profilaktyki. Po ubiegłorocznej akcji zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie naszych pacjentów szczepieniami. Być może nie przekłada się to jeszcze na widoczne efekty w skali kraju, ale robimy co możemy, by promować szczepienia w naszych praktykach, dając dobry przykład.

Lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego przypominają, że jakkolwiek najlepiej szczepić się już we wrześniu, to jeszcze nie jest na to za późno. Szczyt zachorowań na grypę dopiero przed nami, warto być zabezpieczonym.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT