TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Nowości w kalendarzu szczepień ochronnych na 2019
Biuro Federacji PZ, 2018-10-31 14:27:58

Główny Inspektor Sanitarny opublikował komunikat w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2019. Wprowadzono w nim zmiany w porównaniu z obecnym, a dotyczą one m.in. terminu szczepienia na gruźlicę oraz podania drugiej dawki szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce.

Według obowiązującego w przyszłym roku kalendarza, szczepienie na gruźlicę może być wykonywane przed wypisaniem noworodka ze szpitala, a nie jak obecnie w ciągu 24 godzin od urodzenia. Przesunięty został także wiek szczepienia przypominającego MMR przeciwko odrze, śwince i różyczce. Pierwszą dawkę dziecko otrzymuje w drugim roku życia, a kolejną w szóstym (obecnie w 10. ). Dzieci starsze niż sześcioletnie będą szczepione według dotychczasowego schematu, czyli po ukończeniu 10 lat. GIF wyjaśniał, że ta decyzja ma związek z sytuacją epidemiologiczną odry w Europie.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT