Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia Nowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzeniaNowe materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia objawów zawrotów głowy różnego pochodzenia
Aneksy w POZ uzgodnione
Federacja PZ, 2018-09-28 16:35:23

Negocjacje przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie z prezesem NFZ zakończyły się wczoraj porozumieniem. Od dziś lekarze POZ mogą podpisywać aneksy, które obowiązywać będą do 30 listopada 2018 r.

Od 1 października 2018 roku wzrasta wskaźnik korygujący w grupie wiekowej od 0 do 6 roku życia z 2,4 do 2,7 (o 3,67 zł miesięcznie) oraz wskaźnik korygujący w grupie wiekowej od 66 do 75 roku życia również z 2,4 na 2,7 (też wzrost o 3,67 zł miesięcznie).

Wynegocjowany wzrost wskaźników korygujących wynosi rocznie 270 mln zł. W zarządzeniu usunięto także błąd w sposobie naliczania kwot podwyżkowych dla pielęgniarek, na co Porozumienie Zielonogórskie w czasie negocjacji zwróciło uwagę. Od dziś dyrektorzy wojewódzkich oddziałów NFZ mogą wysyłać aneksy, które uwzględniają nowe zarządzenie Prezesa NFZ.

Szczegóły porozumienia w załącznikach.
Załączniki:
- notatka_ze_spotkania.pdf
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT