Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
58 tysięcy podpisów za wzrostem nakładów na ochronę zdrowia
Biuro Federacji PZ, 2017-11-28 15:23:36

Lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego w krótkim czasie zebrali tysiące podpisów poparcia pod obywatelskim projektem ustawy, zakładającej wzrost nakładów na opiekę zdrowotną do 6,8 proc. PKB. Trwa ich weryfikowanie, do tej pory sprawdzono 58 tysięcy podpisów. Projekt ma szansę wejść pod obrady sejmu, jeśli poprze go co najmniej 100 tysięcy osób. Wydaje się, że w tak imponującym tempie nie będzie z tym najmniejszego problemu zwłaszcza, że podpisy pod projektem zbierają także inne organizacje.
Przypomnijmy: 9 listopada br Marszałek Sejmu RP przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w którym znalazł się zapis o nakładach na ochronę zdrowia w wys. 6,8 proc. PKB. Tym samym projekt ustawy został usankcjonowany do dalszego procedowania.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT