Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
Zaszczep się, lekarzu i… zrób sobie zdjęcie
Biuro Federacji PZ, 2017-09-28 13:11:11

Lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego w nietypowy sposób zachęcają swoich pacjentów do szczepień ochronnych przeciwko grypie. Nie tylko samo się szczepią, ale i informują o tym na swoim Facebooku. Niektórzy zamieszczają nawet zdjęcia wykonane podczas iniekcji. Jednym z pierwszych, który zdecydował się na taką formę promocji szczepień, był wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki, specjalista medycyny rodzinnej z Przychodni Gołębiów w Radomiu. Na zdjęciu uchwycono moment, gdy lekarz badawczo wpatruje się w igłę wkłuwaną w jego ramię. "Zaszczepiłem się przeciw grypie" - informuje lekarz.
- Chcemy być przykładem dla naszych pacjentów - mówi dr Pacholicki. - Jedno zdjęcie czasem mówi więcej niż tysiąc słów. Nie do wszystkich dotrzemy poprzez wykłady, statystyki naukowe czy perswazję. W kulturze internetu taka kampania może być znacznie bardziej skuteczna. Kolejną lekarką promującą szczepienia (dosłownie) na własnej skórze i poprzez konto społecznościowe jest Małgorzata Stokowska - Wojda z przychodni Vivente w Łaszczowie. Jej uśmiechnięta twarz mówi wszystko. Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego chcą wpływać nie tylko na pacjentów, ale i na swoich kolegów po fachu. Zachęcają innych lekarzy, ale także pielęgniarki, położne i innych pracowników ochrony zdrowia, by przyłączyli się do akcji.
- Bądźmy przykładem dla naszych pacjentów. Pokażmy, że dbając o siebie, dbamy także o nich - przekonują.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT