Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty. Procedury w pigułce - Szczepienia Covid-19 w części kodowanej serwisu FPZ w dziale Komunikaty.
Profilaktyka po lubelsku przynosi efekty
Biuro Federacji PZ, 2017-09-20 16:05:08

Przed nami trzecia edycja Profilaktyki po lubelsku, akcji profilaktycznej organizowanej przez Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. Start 22 września, w Międzynarodowym Dniu Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej.

Tego dnia 183 związkowe przychodnie na terenie całego województwa od godziny 8.00 do 13.00 będą pobierać swoim pacjentom krew na morfologię krwi.
-Na badania zapraszamy wszystkich naszych pacjentów, szczególnie tych, którzy czują się zdrowi i od dawna nie mieli wykonanej morfologii krwi - zachęca Małgorzata Stokowska-Wojda z LZLR-P.
Wykonawcą analiz będzie Centrum Medyczne LUXMED - partner akcji. Badanie zostanie wykonane każdemu pacjentowi przychodni, który się zgłosi. Wyniki badań przekażą pacjentom ich lekarze rodzinni. Badania są dla pacjentów bezpłatne, a ich koszty pokrywają przychodnie.
Ponadto w ramach akcji przewidziana jest edukacja dotycząca potrzeb transplantacji komórek macierzystych szpiku oraz możliwości zostania ich dawcą. Tu akcję wspiera kolejny partner - Fundacja Dawców Komórek Macierzystych Szpiku (DKMS). W przychodniach biorących udział w tym przedsięwzięciu będą plakaty i ulotki informacyjne. Od godziny 8.00 do 18.00 przychodnie będą prowadziły edukację na temat dawstwa komórek macierzystych szpiku oraz możliwości zamówienia on-line pakietu rejestracyjnego do domu osoby, która zdecyduje się być dawcą.
- Mamy nadzieję, że w długofalowej perspektywie nasza akcja przyniesie znamienne korzyści - dodaje Stokowska-Wojda. - Wyniki pobranych morfologii są do oceny niemal natychmiast. Budowanie świadomości pacjentów w zakresie problemów zdrowotnych, w tym hematologicznych i wskazywanie możliwości ich rozwiązywania jest procesem długotrwałym. Jednak już mamy pierwsze owoce edukacji - liczba dawców komórek macierzystych szpiku na Lubelszczyźnie wzrosła od ubiegłego roku o 28 proc. Każdy potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku jest niezwykle ważny, bo jest on jeszcze jedną szansą dla potrzebującego chorego człowieka. Lubelskie to ogromny potencjał. Wspólnie mamy szansę sprawić, że bycie dawcą będzie powszechne, a szans na leczenie dla chorych hematologicznych więcej. PROFILAKTYKA PO LUBELSKU- nasz produkt regionalny to wspólne działania lekarzy rodzinnych, hematoonkologów i pacjentów na rzecz polskiej transplantologii.

http://www.facebook.com/lzlrp/

Załączniki:
- dkms_ulotka_a5_profilaktyka_po_lubelsku.pdf
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT