TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
PZ w profilaktyce nowotworów głowy i szyi
Biuro Federacji PZ, 2017-09-20 09:55:46

Ruszył program profilaktyczny nowotworów głowy i szyi pod hasłem "Razem pokonamy raka" . Jest on realizowany przez Mazowieckie Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia wspólnie z Radomskim Centrum Onkologii i Szpitalem Bródnowskim w Warszawie.
- W programie weźmie udział 75 przychodni z Mazowsza, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego - informuje wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego i prezes
Mazowieckiego Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Wojciech Pacholicki. - W planach jest przebadanie pod kątem nowotworów głowy i szyi 10 tysięcy pacjentów w ciągu dwóch lat.
W ciągu ostatnich dwóch dekad w Polsce zaobserwowano prawie 20-procentowy wzrost zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Eksperci alarmują, że blisko 60 proc. przypadków tej choroby wykrywa się w zaawansowanym stadium, dlatego blisko połowa pacjentów umiera w ciągu 3 lat od diagnozy. To powód, dla którego profilaktyka i edukacja jest tu bardzo ważna.
Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi obchodzony jest od 18 do 22 września. W tym organizowany jest pod hasłem: "Wspieramy jakość życia chorych po leczeniu nowotworów głowy i szyi".


Galeria zdjęć


ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT