09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Bezpieczna suplementacja diety
Biuro Federacji PZ, 2017-08-30 13:03:41

Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski 30 sierpnia bierze dziś udział w Warszawie w konferencji, poświęconej problematyce suplementów diety. Temat jest niezmiernie ważny - Polacy nadużywają tych specyfików, niewiele o nich wiedzą, często stosują je nieprawidłowo i bez kontroli lekarza.

- Suplementacja diety bywa koniecznością, jak jest choćby w przypadku witaminy D3, której niedobory w naszym klimacie istotnie występują - mówi Joanna Zabielska-Cieciuch, lekarka rodzinna Porozumienia Zielonogórskiego i psychodietetyk. - Bez wątpienia wielu pacjentów ma też niedobory np. wapnia czy magnezu. Nie oznacza to jednak, że powinno się łykać garściami tabletki, kierując się reklamami. Jako lekarze rodzinni promujemy przede wszystkim uzupełnianie brakujących substancji poprzez odpowiednią dietę, a stosowanie tabletek tylko wówczas, gdy jest to naprawdę konieczne.
Zabielska-Cieciuch zwraca też uwagę na różną jakość suplementów dostępnych na rynku i radzi zawsze skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Konferencja „Rynek suplementów diety. Raport: Bezpieczeństwo / Trendy / Regulacje” odbywa się w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH, pod patronatem honorowym Głównego Inspektora Sanitarnego, Narodowego Instytutu Leków, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej. Zaprezentowany został najnowszy raport Instytutu Ochrony Zdrowia pt. "Suplementy diety. Pacjent, rynek, trendy, regulacje” oraz wnioski, jakie z niego wynikają. Celem konferencji jest szczegółowe omówienie specyfiki rynku suplementów diety w Polsce, identyfikacja szans i zagrożeń z nim związanych, a także wskazanie rozwiązania porządkującego ten rynek i zwiększającego dostęp do informacji na temat jakości i bezpieczeństwa suplementów. Organizatorom zależy na tym, by omówić problematykę rosnącego rynku suplementów diety w Polsce z perspektywy systemowej. Podczas konferencji urzędnicy oraz eksperci biorą udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa i jakości suplementów diety w Polsce oraz kwestii legislacyjnych na tle prawa europejskiego. Efektem spotkania ma być wypracowanie rekomendacji mających na celu poprawę działania rynku suplementów diety oraz dostępu pacjentów do informacji na temat tego rodzaju preparatów. Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski bierze udział w panelu dyskusyjnym „Rzetelność i informacja - jak dbać o jakość i jak promować suplementy diety”.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT