80 mln zł dla placówek POZ - info w części kodowanej serwisu - Materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia sporadycznej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku występowania trudności z zasypianiem 80 mln zł dla placówek POZ - info w części kodowanej serwisu - Materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia sporadycznej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku występowania trudności z zasypianiem80 mln zł dla placówek POZ - info w części kodowanej serwisu - Materiały edukacyjne w części kodowanej serwisu w dziale Biblioteka Lekarza dotyczące leczenia sporadycznej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku występowania trudności z zasypianiem
Brak konkretów w sprawie ustawy o POZ
Biuro Federacji PZ, 2017-04-05 14:59:59

Ostateczny kształt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej będzie znacznie się różnił od pierwotnego projektu, przedstawionego do konsultacji społecznych - wynika z zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia podczas tzw. konferencji uzgodnieniowej zorganizowanej 30 marca b.r. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji ze środowiska POZ i pracodawców, a Porozumienie Zielonogórskie reprezentowali wiceprezes Teresa Dobrzańska-Pielichowska oraz Tomasz Zieliński.
-Ministerstwo nie przedstawiło gotowego nowego projektu, ale zapewniano nas, że zakres zmian będzie szeroki - mówi Tomasz Zieliński. - M.in. resort zamierza zrezygnować z zapowiadanej wcześniej opieki zintegrowanej. Decyduje się natomiast na wprowadzenie opieki koordynowanej, najpierw w formie pilotażu, ale już od 1 lipca 2020 r. obligatoryjnie dla wszystkich świadczeniodawców. Według deklaracji resortu, koordynatorem zespołu POZ będzie lekarz. Zapowiedziano także pozostawienie stawki kapitacyjnej jako podstawy finansowania POZ, ale bez gwarancji jej wysokości.
Podczas konferencji uzgodnieniowej nie podano także terminu przedstawienia nowego projektu ustawy o POZ. Jak wiadomo z wcześniejszych informacji, podczas konsultacji społecznych wpłynęło kilkaset uwag na jego temat.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT