Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Porozumienie Zielonogórskie … w powieści
Biuro Federacji PZ, 2017-02-17 15:28:44

Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie Anna Osowska pisze powieści obyczajowe. Jej pierwsza powieść "W cieniu papierówki" była bestsellerem czytay.pl w marcu 2014 r. Jest cytowana na zajęciach psychoonkologii Uniwersytetu Medycznego w Olsztynie i szeroko komentowana w środowisku lekarskim regionu.
Ewę Pisarczyk, bohaterkę "Papierówki" pokochały tysiące czytelników. Właśnie dlatego ukazała się kontynuacja powieści pod tytułem "Ucieczka". Tym razem bohaterka przenosi czytelnika na Podlasie, do zamku w Gniewie, ukazuje wewnętrzną przemianę lekarki, która musiała usiąść po drugiej stronie biurka. Życie Ewy pełne jest zaskakujących zdarzeń i spotkań z nietuzinkowymi ludzi. Autorka w najnowszej powieści wspomina również o Porozumieniu Zielonogórskim i jego reprezentantach. Serdecznie Państwu polecamy książki Anny Osowskiej!

Książki z dedykacją autora dostępne na:  http://wcieniupapierowki.com/

Fragment recenzji Anety Przybyłek

„Pochodząca z pogranicza Warmii i Mazur Pisarka Anna Osowska, pod koniec minionego roku, wydała drugą z kolei powieść obyczajową. Dzięki Jej ogromne, że udany debiut „W cieniu papierówki” ma swoją jakże barwną i humorystyczną kontynuację.
Autorka snując dalszą, bardzo dynamiczną, opowieść o Ewie Pisarczyk, którą zresztą ośmieliła się osiedlić w rzeczywistym siedlisku wiejskim powiatu bartoszyckiego, nadała jej głęboko szczerej emocjonalności. Z jednej strony nacechowanej zdecydowaniem dojrzałej kobiety, z drugiej dziewczęcymi wątpliwościami. Ewa, jako doświadczona lekarka, ma nadal wiele rozterek. Pchają ją one do ucieczki. Nie wiedząc od czego i dokąd ucieka w końcu ulega codzienności. Warto się dowiedzieć czy są to, w jej wypadku, wydarzenia spokojne i kontrolowane. Tym bardziej, że czytelnik również dzięki innym bohaterom z powieści, może zmierzyć się ze swoimi własnym dylematami. Ludzkość ciągle przecież zastanawia się chociażby nad tym, jak czuć się spełnionym zawodowo i prywatnie żyjąc z chorobą. Z naszego punktu widzenia domyślamy się, że Ewie musi być trudno pełnić role lekarki, matki i żony jednocześnie. Bohaterka nie lubi niespodzianek. Pytamy więc siebie czy chorobę można zaliczyć do niespodzianek, kiedy logiczniejsze wydaje się, że niespodzianka powinna kojarzyć się tylko i wyłącznie z czymś miłym i przyjemnym?”
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT