Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Oblężenie w przychodniach POZ
Biuro Federacji PZ, 2017-01-26 08:25:39

W ostatnich dniach lekarze rodzinni Porozumienia Zielonogórskiego w całym kraju obserwują wzmożony ruch w swoich przychodniach. Większość pacjentów skarży się na typowe objawy infekcji wirusowych: ból gardła, bóle mięśni, katar, podwyższona temperatura, itd.
Więcej zachorowań potwierdzają dane PZH - według ostatniego meldunku epidemiologicznego okresie od 16 do 22 stycznia 2017 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 228.451 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej było 160 tys. zachorowań i podejrzeń. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 84,9 na 100 tys. ludności. Do szpitali skierowano z tego powodu 864 osoby, głównie z objawami ze strony układu oddechowego. Odnotowano 1 zgon z powodu grypy - na Pomorzu.
Z danych PZH wynika, że wzrost zachorowań nastąpił w każdym województwie, co zdarzyło się po raz pierwszy w tym sezonie. Grypa (i infekcje grypopodobne) zaatakowała szczególnie na Opolszczyźnie, gdzie zanotowano największy wzrost zachorowań oraz w Wielkopolsce, Małopolsce i na Pomorzu.
Lekarze przypominają, że szczepienia to najbardziej skuteczny sposób zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy. Są one szczególnie ważne dla osób o wysokim ryzyku wystąpienia poważnych powikłań pogrypowych, a także dla ludzi z otoczenia osób z grupy wysokiego ryzyka oraz ich opiekunów. Tymczasem w Polsce przeciwko grypie szczepi się ok. 4 proc. pacjentów.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT