Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021. informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Stabilność i przewidywalność – tego lekarze życzą sobie i kolegom
Federacja PZ, 2016-10-18 14:52:25

18 października przypada święto św. Łukasza – patrona lekarzy i służby zdrowia. To okazja do życzeń. W środowisku nie brakuje oczekiwań, zwłaszcza wobec zapowiedzi licznych zmian w systemie ochrony zdrowia. Jedne propozycje budzą nadzieje, inne obawy, ale tak naprawdę lekarze potrzebują podstawowych spraw.
- To stabilność i przewidywalność, które są konieczne w codziennej pracy – mówi wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki. - Niestety, w ciągu ostatnich lat, a nawet dziesięcioleci, bardzo nam tego brakuje.
Lesław Szot z Małopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia PZ życzyłby całemu środowisku lepszej komunikacji.
-Chodzi o komunikację między podstawową opieką zdrowotną, specjalistami a szpitalami – wyjaśnia Lesław Szot. - Jej poprawa pomogłaby nam wszystkim w pracy i byłaby korzyścią dla pacjentów. Można wiele mówić o idei opieki koordynowanej, ale bez dobrej komunikacji to się nie może udać.
Joanna Zabielska-Cieciuch, ekspert Porozumienia Zielonogórskiego, życzyłaby sobie, aby decydenci wreszcie dostrzegli w lekarzu człowieka, a nie tylko trybik systemu.
-Wszystkim kolegom życzę po prostu normalności – dodaje Zabielska-Cieciuch. - Od kilkunastu lat w POZ jesteśmy niewolnikami, od których wymaga się pracy po 10 godzin dziennie, bez prawa do urlopu czy choroby. Niektórzy koledzy nie mieli urlopu od wielu lat i to nie jest normalne. Jesteśmy ludźmi i chciałabym, żeby system brał to pod uwagę.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT