09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon 09.09.2020 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZASAD POSTĘPOWANIA w związku z podejrzeniem COVID-19 w części kodowanej serwisu FPZ TELEPORADY w POZ!!! podstawowym narzędziem pracy zapewniającym bezpieczeństwo pacjentów - lekarz zbiera bardzo dokładny wywiad przez telefon
Kto otrzyma srebrną odznakę Porozumienia Zielonogórskiego?
Federacja PZ, 2016-09-22 17:29:05

„Śląska medycyna w przededniu zmian systemu ochrony zdrowia”

– to temat przewodni rozpoczynających się 23 września w Zabrzu VI Śląskich Targów Medycznych. Porozumienie Zielonogórskie jest od początku współorganizatorem tej ważnej konferencji, skupiającej od sześciu lat wszystkie środowiska, związane z ochroną zdrowia.

– Tym razem będziemy dyskutować o zapowiadanych zmianach w systemie – mówi sekretarz Porozumienia Zielonogórskiego Daniel Kowalczyk. – Jest ich wiele, niektóre ze spodziewanych rozwiązań budzą obawy w środowisku, inne nie są znane w szczegółach. Jest o czym rozmawiać, dlatego w programie tegorocznej konferencji zaproponowaliśmy bardzo szeroki zakres tematyczny.
Poza wstępnym panelem dyskusyjnym dotyczącym zmian systemu, przygotowano panele na temat leczenia szpitalnego oraz podstawowej opieki zdrowotnej. W części dotyczącej POZ przewidziano m.in. wykłady o nowych
wytycznych z zakresu leczenia otyłości, cukrzycy, nadciśnienia i
gospodarki lipidowej, na temat opieki koordynowanej oraz znaczenia klinicznego diagnostyki laboratoryjnej. Daniel Kowalczyk poprowadzi panel „Zmiany systemu ochrony zdrowia a kontraktowanie świadczeń zdrowotnych z zakresu POZ
w latach 2016-2018”, w którym wystąpią: prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski oraz wiceprezesi: Marek Twardowski, Teresa Dobrzańska-Pielichowska, Wojciech Pacholicki i Adam Tomczyk.
Podczas Śląskich Targów Medycznych będą też nagrody dla liderów ochrony zdrowia, wyróżniających się w swoich dziedzinach. Statuetki „Pomocna dłoń” zostaną przyznane w kategoriach: ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, leczenia szpitalnego, innowacyjnej placówki medycznej oraz w zakresie działalności charytatywnej i społecznej.
– Docenimy także osoby szczególnie zaangażowane w działalność naszego związku – dodaje Daniel Kowalczyk. – Kto otrzyma srebrną odznakę Porozumienia Zielonogórskiego? Wkrótce wszystko będzie jasne.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT