Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu Komunikat - okres rozliczeniowy aos - informacja w mailu i części kodowanej serwisu
Opieka nad pacjentami z chorobą Alzheimera - głównie w POZ
Federacja PZ, 2016-09-21 18:53:34

Światowy Dzień Choroby Alzheimera (21 września) to okazja do zwrócenia uwagi na rosnący problem medyczny, ale także społeczny.

Tego dnia w mediach słyszymy wiele na temat chorób otępiennych, dowiadujemy się o ich istocie, mechanizmach powstawania, a także o nieubłaganych statystykach, z których wynika, że w starzejących się społeczeństwach problem będzie narastał.

W Polsce dotyczy on już blisko pół miliona osób, spośród których spora grupa to pacjenci dotknięci chorobą Alzheimera. Tymczasem brakuje systemu opieki nad takimi chorymi, wciąż jest za mało wyspecjalizowanych ośrodków, oferujących różne formy pomocy.

- Zwykle chory pozostaje w rodzinie i pozostaje pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – mówi Wojciech Pacholicki, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego. - Rzadko się o tym mówi, ale w naszych warunkach to przede wszystkim lekarze POZ zajmują się tymi chorymi.

Przy okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera warto o tym przypomnieć.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT