Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021. informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu Zaproszenie na webinar dedykowany członkom Federacji Porozumienie Zielonogórskie 23.04.2021 informacja w mailu i części kodowanej serwisu
O roli zespołu POZ na kolejnym spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia
Federacja PZ, 2016-01-26 16:35:53

26 stycznia odbyło się drugie spotkanie zespołu do spraw POZ, powołanego przez ministra zdrowia w celu opracowania założeń do ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

-Spotkanie także miało charakter roboczy, podobnie jak pierwsze – informuje jego uczestnik, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski. - Tym razem rozmawialiśmy głównie o metodach działania, koniecznych do realizacji poszczególnych celów. Jednym z kilku szczegółowych tematów była rola zespołu POZ (czyli lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej) w systemie.

Zespół ma opracować założenia do ustawy do końca czerwca b.r. Prace idą w kierunku wzmocnienia medycyny rodzinnej w roli fundamentu systemu ochrony zdrowia. Kolejne spotkanie zaplanowano na 17 lutego. Grupa ekspertów składa się z 21 osób, a Porozumienie Zielonogórskie reprezentuje w nim prezes Jacek Krajewski, Teresa Dobrzańska-Pielichowska, Marek Twardowski, Andrzej Zapaśnik i Mariusz Kocój.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT