Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu............... Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu
Nadmiar ciepła też szkodzi
Biuro Federacji PZ, 2018-03-06 14:49:05

Podkręcanie kaloryfera podczas choroby to powszechna praktyka. Zwłaszcza rodzicom wydaje się, że przeziębione dziecko musi mieć ciepło, a nawet gorąco. Lekarze rodzinni jednak przestrzegają, że to błąd. Taki pogląd może doprowadzić do przegrzania, a to nie sprzyja powrotowi do zdrowia.
- Jest nawet wręcz przeciwnie - tłumaczy lekarka Joanna Zabielska-Cieciuch z Porozumienia Zielonogórskiego. - Ok. 23 st. C. w pomieszczeniu to optymalna temperatura, zarówno dla zdrowych, jak i dla chorych. Gdy jest zbyt gorąco, spada odporność, organizm trudniej sobie radzi z termoregulacją, co przy podwyższonej temperaturze ciała ma ogromne znaczenie. Przegrzany pokój to na ogół także suche powietrze, które fatalnie wpływa na błony śluzowe,m.in. nosa i gardła, doprowadzając do ich przesuszenia.
Lekarze podkreślają, że w sezonie grzewczym (czyli każdej zimy) trafia do nich wielu pacjentów z objawami potocznie nazywanej choroby kaloryferowej - czyli z męczącym kaszlem, który jest efektem właśnie przesuszenia błon śluzowych. Żeby tego uniknąć, należy nie tylko obniżać temperaturę w mieszkaniu, często je wietrzyć, ale także stosować nawilżacze powietrza.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT