Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu............... Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu
Telefon przypomni o szczepieniu
Federacja PZ, 2018-02-24 20:25:48

Grypa nie odpuszcza: według ostatniego meldunku epidemiologicznego PZH, w okresie od 16 do 22 lutego br. zarejestrowano w Polsce ogółem blisko 270 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W tym czasie odnotowano ponadto trzy zgony z powodu grypy.

Jakkolwiek zdaniem lekarzy, szczepienie przeciwko grypie ma sens nawet w pełni sezonu, to jednocześnie wiadomo, że najlepiej to robić jak najwcześniej, zanim jeszcze wirus zaatakuje na dobre. Optymalny jest czas wczesnej jesieni.
- Szczepiąc się we wrześniu, zapewniamy sobie ochronę na dłuższy czas, bo na cały sezon „grypowy”, który trwa u nas przez całą zimę – tłumaczy wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Wojciech Pacholicki. - W okresie jesiennym nie ma także problemu z dostępnością szczepionki, z czym później bywa różnie.
Sprawa jest oczywista, ale jak to zrobić, gdy – zgodnie z naszą polską specyfiką - zwykle jesteśmy mądrzy po szkodzie? Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego proponują wykorzystać smartfony. Ustawiamy w nich przypomnienia najważniejszych spraw, często robiąc to z dużym wyprzedzeniem. A przecież nie ma nic ważniejszego od zdrowia.
- Można ustawić sobie przypomnienie o szczepieniu przeciwko grypie na wrzesień – radzi dr Pacholicki. – I najlepiej zrobić to już teraz, nie czekając aż sezon grypy się skończy i przestaniemy myśleć o kolejnym.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT