Informujemy o obowiązku sprawdzenia czy nowo zatrudniana osoba nie figuruje w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym szczegółowe informacje dla członków w części kodowanej serwisu w dziale prawo..........W części kodowanej serwisu informacja po zmianach dotycząca kodów resortowych.........W części kodowanej serwisu pismo wysłane do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie eZLA ........ Informujemy, iż z dniem 31.12.2017 r. upływa termin obowiązywania programów dostosowawczych dla podmiotów, których pomieszczenia nie spełniały warunków ogólnoprzestrzennych i sanitarnych informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach .........Termin 31.12.2017 r. jest więc terminem ostatecznym na dostosowanie się do tych wymogów informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach
Wegetarianie rzadziej chorują na cukrzycę typu 2
Biuro Federacji PZ, 2018-01-23 10:36:30

Cukrzyca typu 2 to jedna z chorób, na którą mniej narażone są osoby na diecie bezmięsnej - wynika z badań prospektywnych, w tym Oxford Vegetarian, German Vegetarian, EPIC-Oxford czy AHS i AHS-2, realizowanych w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz USA i Kanadzie, które w sumie objęły 300 tys. uczestników. O ich wynikach informuje Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

- Już w 2009 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne stwierdziło, że wszystkie diety wegetariańskie są zdrowe i że prawidłowo zaplanowane pokrywają pełne zapotrzebowanie żywieniowe. To stanowisko cytuje Instytut Żywności i Żywienia, który jest dla nas punktem odniesienia w kwestii konstruowania diety - mówi dr Katarzyna Neubauer z Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii.
Według cytowanych badań, osoby na diecie wegetariańskiej rzadziej chorują na chorobę niedokrwienną serca, mają niższe stężenie cholesterolu całkowitego i jego frakcji LDL, są mniej narażone na wystąpienie cukrzycy typu 2 oraz, a także niektóre nowotwory złośliwe i chorobę uchyłkową jelita grubego. Mają także niższy wskaźnik masy ciała w porównaniu z osobami jedzącymi mięso.
Zdaniem dr Neubauer, dieta wegetariańska może być stosowana na każdym etapie życia, także w ciąży i okresie laktacji - choć w tym przypadku w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem.

ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT