Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu............... Nowe biurokratyczne obowiązki - w dniu 1 marca 2018 r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Ustawa poza elementami pożądanymi zgodnymi z naszymi wnioskami upraszczającymi wdrożenie e-recepty zawiera zmianę Prawa Farmaceutycznego, która nakłada biurokratyczne obowiązki na kupujących produkty lecznicze, suplementy diety oraz wyroby medyczne w aptekach na potrzeby działalności medycznej - instrukcja dla członków w części kodowanej serwisu
Jak pokonać chory system?
Federacja PZ, 2017-05-12 18:24:28

„Służba zdrowia? Jak pokonać chory system” - to tytuł najnowszej książki Małgorzaty Soleckiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa WAM.

Według opisu wydawcy, jest to pierwszy przewodnik pozwalający obronić się przed „polską paranoją”, który warto przeczytać, by nie dać się urzędniczej machinie. Autorka, dziennikarka portalu Medycyna Praktyczna i miesięcznika "Służba Zdrowia”, stara się dociec m.in., czy lekarstwa muszą być takie drogie, czy wizyta w przychodni musi zajmować cały dzień i czy lekarze muszą pracować po kilkanaście godzin na dobę. W analizie chorego systemu nie obwinia lekarzy, usiłuje na problem spojrzeć obiektywnie.
Książka adresowana jest głównie do pacjentów, ale z pewnością zainteresuje też pracowników służby zdrowia. Porozumienie Zielonogórskie od lat tropi i piętnuje absurdy systemu, podkreślając fakt, jak bardzo zbędna biurokracja przeszkadza lekarzom w codziennej pracy. Przekonajmy się, czy nasza diagnoza jest zbieżna z obrazem nakreślonym przez Małgorzatę Solecką.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT