Informujemy o obowiązku sprawdzenia czy nowo zatrudniana osoba nie figuruje w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym szczegółowe informacje dla członków w części kodowanej serwisu w dziale prawo..........W części kodowanej serwisu informacja po zmianach dotycząca kodów resortowych.........W części kodowanej serwisu pismo wysłane do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie eZLA ........ Informujemy, iż z dniem 31.12.2017 r. upływa termin obowiązywania programów dostosowawczych dla podmiotów, których pomieszczenia nie spełniały warunków ogólnoprzestrzennych i sanitarnych informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach .........Termin 31.12.2017 r. jest więc terminem ostatecznym na dostosowanie się do tych wymogów informacje z instrukcją dla członków w części kodowanej serwisu oraz w mailach
Suchy kaszel może być objawem „choroby kaloryferowej”
Federacja PZ, 2017-01-13 15:17:30

Do przychodni lekarzy rodzinnych, a nawet do szpitalnych oddziałów ratunkowych, w okresie zimowym często zgłaszają się rodzice z dziećmi, zaniepokojeni ich suchym kaszlem. Poza tym dziecko nie ma innych objawów choroby.
-Zwykle w takich przypadkach mamy do czynienia z typową „chorobą kaloryferową” - tłumaczy lekarka z Porozumienia Zielonogórskiego Małgorzata Stokowska-Wojda. - Kaszel jest skutkiem wysuszenia błony śluzowej, a zapobiegać można temu w bardzo prosty sposób. Na rynku są dostępne nawilżacze do pomieszczeń, które umieszcza się na grzejnikach. Ale wystarczy też zwykły namoczony ręcznik, który należy położyć w okolicy kaloryfera. Poprawi to atmosferę w mieszkaniu i zapobiegnie wysuszeniu błony śluzowej i podrażnianiu górnych dróg oddechowych, na które dzieci są narażone w większym stopniu niż dorośli.
Lekarze rodzinni przestrzegają przed nadmiernym przegrzewaniem i przesuszaniem mieszkań, do czego wiele osób ma skłonności. Optymalna temperatura w pomieszczeniu mieszkalnym to 18-20 st. C. Ważna jest także wilgotność, którą możemy w prosty sposób zmierzy, zaopatrując się się w w higrometr (najprostszy można kupić nawet kilkanaście zł). Najbardziej korzystna dla zdrowia jest wilgotność w granicach 40-60 proc. Zbyt dużo wilgoci także nam nie służy, m.in. dlatego, że powoduje rozwój grzybów i roztoczy.
ZWIĄZKI      LINKI      PARTNERZY      REKLAMA      KONTAKT